Zarabianie Na Stronie Internetowej

Zarabianie na stronie internetowej jest możliwe dzięki wstawianiu na nią reklam. Nie myśl, że jest to łatwy pieniądz. To krew, pot i łzy :). Niemniej włożenie wysiłku w stworzenie strony i jej promocję jest w stanie zagwarantować stały dopływ pewnej sumy pieniędzy. Nie jest wymagana działalność gospodarcza, wszystko odbywa się na zasadzie wynajmu powierzchni reklamowej.

Obecnie zarabiam (głównie) na:

CPMprofit – najlepsza w Polsce sieć reklamowa płacąca za odsłony. Pieniądze naliczane są przy każdej wizycie użytkownika w twoim serwisie. W sam raz na początek przygody z zarabianiem w sieci. Niestety sieć zakończyła swoją działalność w Polsce. Trwa poszukiwanie alternatywy.

Adtaily – udostępniają widżety dzięki którym dowolna osoba za ich pośrednictwem może szybko wykupić reklamę na twojej stronie. Poijawi się ona natychmiast po twojej akceptacji. Dostępne są również kampanie rozliczane według modelu CPC (dostajesz kasę za kliknięcia użytkowników).

Netsales  – sieci afiliacyjne. Oferują do wyboru reklamy różnych firm i sam decydujesz co wstawiasz na swoją stronę. Modele rozliczeń są różne. Zazwyczaj pieniądze otrzymujemy za określoną akcję użytkownika np. wypełnienie formularza. Czasami oferowany jest procent od sprzedaży jakiegoś towaru.

Aby zarabiać w internecie niezbędne konto bankowe i konto PayPal. To ostatnie stanowi czasami jedyną możliwość otrzymania wypłaty.

Jak wstawić kod reklamy?

Wyjaśnię to na przykładzie CPMprofit i CMS WordPress. Najpierw oczywiście musisz się zarejestrować. Następnie po zalogowaniu wybierz zakładkę „moje strony”, wprowadź adres witryny i kliknij dodaj. Weryfikacja odbywa się w ciągu 24 godzin. Po tym czasie uzyskasz informację o akceptacji lub odrzuceniu serwisu.

Po pozytywnym rozpatrzeniu w tej samej zakładce kliknij swoją stronę i skopiuj jeden z kodów reklamy.

W panelu administracyjnym strony opartej WordPress przejdź do „Wygląd” —> „Widgety” , przeciągnij widget „text” w pole sidebar (pasek boczny), wklej go i kliknij zapisz.

To wszystko. Reklama wyświetli się w panelu bocznym. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wkleić ją w inne miejsce np. treść postu.

Troszkę o mojej historii

Pierwszą próbę zarabiania na stronie podjąłem w styczniu 2011 roku. Przez pierwsze 6 miesiące zabawy w tego typu biznes nie zarobiłem kompletnie nic, za to wydałem łącznie około 400 złotych na kilkanaście domen i dwa hostingi. Byłem zbyt napalony i chciałem zrobić zbyt wiele rzeczy na raz. Przy okazji miałem prawie zerową wiedzę i popełniłem naprawdę wiele błędów. Przede wszystkim nie oszacowałem ilości potencjalnych odbiorców strony i nie przeprowadziłem analizy konkurencji. Z metodami promocji również byłem na bakier. Do tego raz mnie oszukano…

Co cię nie zabije, to  Cię wzmocni. Rzuciłem wszystko i po miesiącu przerwy zacząłem od nowa. Stworzyłem mini-serwis o moim ulubionym zespole muzycznym, wypromowałem i po trzech miesiącach od jego powstania zacząłem zarabiać ok. 30 groszy dziennie 😉 Astronomiczna kwota. Niemniej był to sukces, ponieważ w skali roku daje to 108 złotych i w ten sposób pokrywa koszty domeny i hostingu z drobną nawiązką. Do tego dało  to mi motywacyjnego kopniaka. Kolejnych 6 miesięcy później przychody były już 20 razy większe (ok. 6 złotych dziennie) i ciągle rosną :D. Najwięcej w jednym tygodniu zarobiłem 250 złotych, ale to była wyjątkowa sytuacja (trafił się sponsor w związku z pewnym wydarzeniem kulturalnym) i nie liczę tego do średniej ;).

Ucz się na cudzych błędach i nie porywaj się z motyką na słońce. Kup jedną domenę na początek, jeden hosting i stwórz dobrą treść na którą jest zapotrzebowanie i nie  ma wielu podobnych serwisów. To pomoże Ci nabrać potrzebnego doświadczenia przed realizacją poważniejszych projektów. W ramach tej strony zawartych jest wiele wskazówek jak wystrzyc się błędów, więc przeczytaj dokładnie tematy we wszystkich działach, nie tylko tym ;). Dzięki temu zaczniesz zarabiać szybciej niż ja.

Wkrótce otworzę blog w którym będę dokładniej omawiał tematykę zarabiania na stronach. W pierwotnych założeniu wszystko miało się znaleźć tutaj, ale mi się odwidziało.