Polecane wtyczki do WordPress’a

  • Poniżej znajdują się wtyczki, które uważam za obowiazkowe. Nie wyobrażam sobie używania WordPress’a bez nich.

Quick Cache – dzięki temu pluginowi znacznie przyśpieszone zostanie działanie WordPress’a i zmniejszy się obciążenie serwera w wyniku mechanizmu zwanego cachowaniem stron. Bez niego masz duża szansę na wyrzucenie z hostingu przy dużym ruchu na stornie.

DB Cache Reloaded Fix – kolejny plugin zmniejszający obciążenie serwera poprzez zmniejszenie zapytań do bazy danych. Jego połączenie z Quick Cache jest moim zdaniem najkorzystniejszą opcją z możliwych.

Google XML Sitemaps – służy do tworzenia mapy witryny. Poprawia to indeksowanie strony przez roboty wyszukiwarek internetowych.

All in One SEO Pack – wtyczka pomagająca zoptymalizować witrynę pod kątem pozycjonowania.

  • Poniżej prezentowane będą wtyczki, których konieczność zastosowania zależna jest od typu stawianej witryny.

Facebook, Twitter & Google+ Social Widgets – dodaje ikonki social media. Facebook, Google+, Twitter. Wstawia również sprzeczną z wytycznymi Google dla webmasterów stopkę na dole strony, ale można szybko ją wyłączyć w ustawieniach pluginu. „Ustawienia” —> „Social Widgets”, odznaczyć tam pole „Support this free plug-in with a small powered by link at your page footer. Thank you!” i zapisać.

Exclude Pages from Navigation – wyłącza pokazywanie się danej podstrony w menu. Zauważ, że ta witryna ma ponad 20 stron, a w menu jest ich 5.

Page Links To – umożliwia przekierowanie strony na inny adres. Przydatna gdy np. chcemy w menu posiadać przycisk prowadzący do forum znajdującego się w innej domenie.

Hiddy captcha 1.5.1 – po dłuższym prowadzeniu bloga zaczną się pojawiać dziwne komentarze z linkami prowadzącymi do stron umożliwiających sprzedaż nielegalnych farmaceutyków, stron dla dorosłych i wiele innych świństw. Wtyczka wyeliminuje 95% takich zjawisk. Jej działanie polega na modyfikacji kodu dzięki czemu automaty spamerów stają się nieskuteczne.

WP-Optimize – przydatna wtyczka dla blogerów. Po wielu wpisach, strona może się zrobić zdecydowanie mniej żwawa w swoim funkcjonowaniu. Winne są temu śmieci powstające w bazie danych przy edycji wpisów i ich usuwaniu. Dzięki WP-Optimize pozbędziemy się problemu przy pomocy kilku kliknięć.

Simple Page Ordering – wtyczka umożliwia zmianę kolejności stron na ich liście w panelu administracyjnym. Polecana osobom lubiącym porządek. Wpływa również na kolejność pozycji w menu domyślnym (w przypadku nie skorzystania z opcji „własne menu”).

Contact Form 7 – dodaje możliwość wstawienia formularza kontaktowego.

Auto ThickBox Plus – dzięki niej po kliknięciu w obrazek wyskakuje box.

NextGEN Gallery – dodaje dużo lepszą obsługę zdjęć niż ta domyślnie znajdująca się w WordPress. Przydatna dla stron zawierających duże ilości obrazków. Umożliwia również efektowną prezentację zdjęć. Nie można instalować jednocześnie z wtyczką Auto ThickBox Plus. Sama w sobie zawiera funkcję pokazywania obrazków w wyskakujących boxach.

WP-Polls – umożliwia przeprowadzenie ankiety.

Custom sidebars – dzięki niej każda podstrona może posiadać inaczej skonfigurowany panel boczny.

upPrev – przydatna wtyczka dla blogerów. Gdy czytelnik dotrze do końca wpisu, na dole wyskoczy okienko z sugestią przeczytania powiązanego tematycznie artykułu.

Smart Youtube PRO – bardzo fajna wtyczka ułatwiająca zamieszczanie filmów z YouTube. Dzięki niej nie musimy wklejać całego kodu. Wystarczy tylko wstawić link i http zamienić na httpv (standardowa jakość) lub httpvh (wysoka jakość). Posiada również kilka ciekawych opcji konfiguracyjnych.

WordPress Meta Robots – pozwala ustawić metatagi nofollow i noindex dla każdej z podstron.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *